13.11.2017 ・ Michał Madura

Zacznij przygodę z user experience


Od 6 lat organizujemy w EDISONDZIE Projektosondę - program stażowy dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z UX. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie problemu, najczęściej przez przygotowanie koncepcji aplikacji lub serwisu internetowego.

Konkurs, który pomaga

3 lata temu po raz pierwszy zaprosiliśmy do współpracy organizacje pozarządowe. Chcieliśmy wykorzystać potencjał drzemiący w konkursowych projektach i tym samym pomóc NGO rozwiązać ich problemy. Do pomysłu udało się przekonać Stowarzyszenie Wiosna, Poland Business Run, a w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki współpracy z NGO nasz konkurs zyskał na znaczeniu. Czujemy, że mamy wpływ na funkcjonowanie tych organizacji poprzez rozwiązywanie problemów realnych użytkowników.

Projektosonda była dla mnie fantastyczną przygodą. Jako fundacja mogliśmy dowiedzieć się więcej o kwestii projektowania stron i aplikacji – mówi Marta Hernik, Project Manager Fundacji Poland Business Run.

Kształcimy młodych projektantów

Do tej pory w Projektosondzie wygrać można było drona, iPada lub smartwatcha. Jednak to, co przyciąga uczestników, to nie tylko elektroniczne gadżety, a możliwość odbycia stażu w naszym studiu. Staż jest wakacyjny, trwa 2 miesiące i co ważne jest płatny. Uczestnik pod okiem mentora pracuje nad realnymi projektami – spotyka się z klientami, bierze udział w warsztatach i obserwuje badania. Podczas stażu uczymy, jak skutecznie projektować i rozmawiać o swojej pracy.

W taki sposób kształcimy młodych projektantów. Jakie są tego efekty? Z wszystkimi laureatami Projektosondy, którzy ukończyli staż rozpoczęliśmy stałą współpracę. Zdecydowana większość wciąż jest na naszym pokładzie. Pracują przy dużych projektach, zarządzają zespołami i wciąż się rozwijają.

Zwyżkowa forma

W tym roku w Projektosondzie wzięło udział ponad 40 osób, a zadanie konkursowe rozwiązało 26 uczestników. Tym samym pobiliśmy zeszłoroczny rekord zgłoszeń. Z roku na rok rośnie też poziom przesyłanych koncepcji.

Temat UX cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i rozumiany jest w sposób coraz bardziej świadomy. Jednocześnie na rynku pojawiają się nowi, zdolni projektanci.

Kolejna edycja Projektosony odbędzie się w kwietniu i maju 2018 roku. Na początku roku nawiążemy kontakt z organizacją, z którą wspólnie przygotujemy zadanie konkursowe. Jeśli znasz takie stowarzyszenie lub fundację, koniecznie daj nam znać!

Edisonda to ludzie

Wierzymy, że UX to coś więcej niż rysowanie makiet. Dlatego pomagamy zrozumieć potrzeby użytkowników i osadzamy je w kontekście biznesowym. Jesteśmy największym studiem User Experience w Polsce.

Poznaj nas

projekty szyte na miarę

Na co dzień badamy, tworzymy i rozwijamy cyfrowe produkty. W naszej pracy unikamy założeń - polegamy na wiedzy i zdobytym doświadczeniu.

Zobacz ofertę

Moje ING

Moje ING to jedna z pierwszych w Polsce, w pełni responsywna i spersonalizowana bankowość internetowa, nad którą pracowaliśmy wspólnie z zespołem Banku ING.

Poznaj projekt

By zobaczyć stronę
obróć urządzenie